- Szczegóły
Wczoraj – 10 Maja, obchodziliśmy Dzień Pracownika Gospodarki Komunalnej. Z tej okazji Burmistrz Miasta i Gminy Jolanta Wielgus wraz z Sekretarzem Jarosławem Gnatem, spotkała się z pracownikami Zakładu Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej w Szlichtyngowie, by złożyć na ich ręce podziękowania za codzienną, niezwykle wymagającą pracę, wykonywaną przez wszystkich pracowników na rzecz naszej społeczności.
W trakcie wizyty Burmistrz zaznaczyła, że wykonywana przez pracowników praca – choć często niedostrzegana na co dzień – stanowi fundament sprawnego działania i estetyki naszej gminy. To spotkanie było także okazją do wręczenia kwiatów oraz złożenia życzeń bezpiecznej pracy, zdrowia, niesłabnącej satysfakcji zawodowej i szczęścia w życiu prywatnym.
- Szczegóły
W dniu 9 maja 2026 r. Łęgoń stał się areną sportowych zmagań pasjonatów wędkarstwa. Odbyły się tam XXXII Spławikowe Mistrzostwa Koła PZW „Kaszalot”, walczących o prestiżowy puchar Burmistrza Miasta i Gminy Szlichtyngowa Jolanty Wielgus. Rywalizacja przebiegała w duchu fair play, a dopisująca pogoda sprzyjała zawodnikom. Po godzinach skupienia i precyzyjnych rzutów, nadszedł czas na oficjalne podsumowanie wyników.
W imieniu Burmistrz Jolanty Wielgus, gratulacje zawodnikom złożył Sekretarz Miasta i Gminy Szlichtyngowa Jarosław Gnat, który wręczył najlepszym wędkarzom puchary oraz upominki promujące naszą gminę. Prezes Koła pan Adam Fałda uhonorował zwycięzców dyplomami oraz nagrodami w postaci profesjonalnego sprzętu wędkarskiego.
Rywalizacja odbywała się w dwóch kategoriach wiekowych. Oto lista zwycięzców:
kategoria Juniorów:
I m-ce – Adrian Pawlak
II m-ce – Alan Bąkiewicz
III m-ce – Tymoteusz Śladewski
kategoria Seniorów:
I m-ce – Leszek Biedziak
II m-ce – Stefan Paszkowski
III m-ce – Mariusz Mikołajczyk
Gratulujemy wszystkim uczestnikom, a w szczególności zwycięzcom, życząc „taaaakiej ryby” w nadchodzącym sezonie!
- Szczegóły
Drodzy Ósmoklasiści!
Przed Wami bardzo ważny etap – egzamin ósmoklasisty, który podsumuje wiedzę i umiejętności zdobyte podczas nauki w szkole podstawowej. Wierzymy, że dzięki systematycznej pracy, wsparciu nauczycieli oraz rodziców jesteście dobrze przygotowani do tego wyzwania i poradzicie sobie znakomicie.
Życzymy Wam spokoju, wiary we własne możliwości oraz wytrwałości w dążeniu do celu. Niech uzyskane wyniki otworzą przed Wami drzwi do realizacji planów edukacyjnych, w tym do nauki w wymarzonych szkołach ponadpodstawowych.
W naszej gminie do egzaminu przystępuje 33 uczniów. Każdemu z Was życzymy jak najlepszych rezultatów.
Trzymamy za Was mocno kciuki – powodzenia! 🍀
Połamania długopisów!
Burmistrz Miasta i Gminy Szlichtyngowa
Jolanta Wielgus
Przewodnicząca Rady Miejskiej
Anna Zalewska
- Szczegóły
Z przyjemnością informujemy, że Gmina Szlichtyngowa otrzymała dofinansowanie z Ministerstwa Sportu i Turystyki w wysokości 20 000 zł na realizację autorskiego projektu sportowo-edukacyjnego pt. „Szlichtyngowska Piątka”.
Dzięki pozyskanym środkom, kompleks sportowy „Orlik” przy ul. Daszyńskiego stanie się w nadchodzących miesiącach centrum rodzinnej aktywności i promocji zdrowego stylu życia. Nasz wniosek zyskał uznanie w programie „Aktywny Orlik”, co pozwoli nam na organizację cyklu sportowych wydarzeń.
Co czeka nas w ramach „Szlichtyngowskiej Piątki”? Od czerwca do października zapraszamy na pięć wyjątkowych wydarzeń:
- Rodzinny Wielobój Sprawnościowy (Czerwiec).
- Letni Turniej Piłkarski (Lipiec).
- Letni Turniej Siatkarski (Sierpień).
- Bieg z przeszkodami (Wrzesień).
- Zumba/Pilates Gold (Październik).
Projekt to nie tylko sport, ale i edukacja. Podczas każdego wydarzenia będziemy mieć również komponent edukacyjny. Będziemy stawiać na dobre nawyki – podczas imprez zapewnimy uczestnikom wodę i zdrowe przekąski, rezygnując całkowicie ze słodyczy i produktów słodzonych. Nad bezpieczeństwem czuwać będzie profesjonalna obsługa medyczna oraz animatorzy.
Dodatkowo, dzięki dotacji, doposażymy nasz obiekt w nowy sprzęt sportowy, który pozostanie do dyspozycji mieszkańców również po zakończeniu projektu.
Już teraz zapraszamy do śledzenia naszych komunikatów – szczegółowy harmonogram pierwszego wydarzenia opublikujemy wkrótce. Do zobaczenia na Orliku!














