Przypominamy, że w Urzędzie Miasta Gminy Szlichtyngowa od 1 lipca 2021 roku funkcjonuje gminny punkt konsultacyjno - informacyjny programu "Czyste Powietrze".
Czyste Powietrze to kompleksowy program prowadzony przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Zielonej Górze, którego celem jest wymiana starych pieców i kotłów na nowoczesne oraz termomodernizacja budynków jednorodzinnych, by efektywnie zarządzać energią.
Wszystkich zainteresowanych mieszkańców serdecznie zapraszamy do udziału w programie i skorzystania z pomocy pracowników Urzędu Miasta i Gminy w uzyskaniu dotacji na wymianę źródeł ciepła.
Punkt konsultacyjno – informacyjny znajduje się siedzibie Urzędu Miasta i Gminy Szlichtyngowa , który czynny jest:
od poniedziałku do środy od 13.30 do 15.30,
czwartek, piątek od 7.30 do 9.30,
Bardzo prosimy o wcześniejsze umówienie się na spotkanie pod nr tel.: (65) 549 24 31
INFORMACJE JAKIE NALEŻY PRZYGOTOWAĆ W CELU ZŁOŻENIA WNIOSKU:
- Dane właściciela nieruchomości (wnioskodawcy): Imię i nazwisko, pesel, nr telefonu, adres zamieszkania, adres email – potrzebny do założenia konta na Portalu (w wyjątkowych sytuacjach istnieje możliwość założenia konta na miejscu)
- Czy wnioskodawca pozostaje w związku małżeńskim, jeżeli tak to informacja o współmałżonku: Imię i nazwisko, pesel.
- Wspólnota majątkowa: Tak/Nie.
- Współwłasność, jeżeli tak to dane współwłaścicieli: Imię i nazwisko, adres.
- Numer Rachunku Bankowego Wnioskodawcy (do wypłaty dotacji).
- Adres budynku w którym będzie prowadzone przedsięwzięcie.
- Numer KW i nr ewidencyjny działki.
- Rok wystąpienia o zgodę na budowę/ rok zgłoszenia budowy.
- Powierzchnia całkowita budynku/lokalu.
- Czy na nieruchomości prowadzona działalność gospodarcza, jeżeli tak to należy określić procent powierzchni przeznaczonej na działalność, powyżej 30% brak dotacji.
- Dochód wnioskodawcy za 2020 rok wraz z wskazaniem podstawy (PIT, działalność gospodarcza, gospodarstwo rolne, świadczenia rodzinne itp.) – jeżeli osoba ubiega się o dofinansowanie z podstawowego poziomu.
- Zaświadczenie (otrzymasz je w Miejsko-Gminnym Ośrodku Pomocy Społecznej)
o wysokości miesięcznego dochodu przypadającego na jednego członka rodziny gospodarstwa domowego, jeżeli osoba ubiega się o dofinansowanie z podwyższonego poziomu.