Szanowni Państwo,

 informuję, że Minister Zdrowia rozporządzeniem z dnia 13 marca 2020 r. na obszarze Rzeczypospolitej Polskiej ogłosił  

stan zagrożenia epidemicznego w okresie od dnia 14 marca 2020 r. do odwołania

 w związku z zakażeniami wirusem SARS-CoV-2.

 

Z pełną treścią rozporządzenia można zapoznać się na stronie http://dziennikustaw.gov.pl/D2020000043301.pdf

W tym trudnym okresie, to od naszej postawy zależy nie tylko zdrowie nas samych, ale również Waszych bliskich i osób Wam nieznajomych. Dlatego też tak ważne jest, aby zapobiegać i ograniczyć możliwość rozprzestrzeniania się koronawirusa. W związku z powyższym, zwracam się po Państwa z apelem. Unikajmy, o ile to tylko możliwe, skupisk ludzi, zwłaszcza w pomieszczeniach zamkniętych i środkach transportu. Stosujmy się do zaleceń Głównego Inspektora Sanitarnego. Zachowajmy spokój i zdrowy rozsądek.

Pamiętajmy również, że aktualne, oficjalne i wiarygodne informacje na temat nowego koronawirusa SARS-CoV-2 wywołującego chorobę COVID-19 oraz informacje jak zachować środki ostrożności i jak postępować w przypadku podejrzenia zakażenia u siebie lub swoich bliskich, dostępne są na stronie Ministerstwa Zdrowia.

Burmistrz Miasta i Gminy Szlichtyngowa

Jolanta Wielgus

 

Jednocześnie zwracam się z prośbą o zastosowanie się do ograniczeń, o których mowa w rozporządzeniach, j.n.

Ograniczenia działalności gastronomicznej, rozrywkowej oraz funkcjonowania galerii handlowych: https://www.gov.pl/web/koronawirus/ograniczenia-dzialalnosci-gastronomicznej-rozrywkowej-oraz-funkcjonowania-galerii-handlowych 

 Zamknięcie granic państwa: https://www.gov.pl/web/koronawirus/zamykamy-granice-przed-koronawirusem