Szanowni Mieszkańcy!

Dożynki w naszej gminie to uroczystość o wieloletniej tradycji. To czas podziękowania za zebrane plony i okazanie wyrazów szacunku i wdzięczności rolnikom za ich codzienny trud włożony w pracę na roli.

Niestety, ze względu na zaistniałą sytuację epidemiologiczną związaną z zagrożeniem koronawirusem SARS-CoV-2 i wprowadzonym reżimem sanitarnym dotyczącym zakazu gromadzenia się i organizacji uroczystości powyżej określonej liczby osób, po konsultacji z sołtysami Gminy Szlichtyngowa podjęto decyzję o odwołaniu tegorocznych dożynek, które miały się odbyć 22 sierpnia w Goli.

- To nie była łatwa decyzja, szczególnie że Dożynki to od wielu lat nieodzowny punkt w kalendarzu gminnych uroczystości. Jednakże w trosce o bezpieczeństwo zdrowotne mieszkańców, uczestników i organizatorów, a także liczne problemy ze spełnieniem narzuconych ograniczeń sanitarnych, to jedyne rozsądne rozwiązanie. W związku z powyższym już dziś życzę wszystkim pracującym przy tegorocznych zbiorach sprzyjającej pogody i obfitych plonów. Ponadto przekazuję wszystkim Rolnikom podziękowania za ich ciężką pracę i trud, dzięki któremu na nasze stoły trafia codziennie chleb. Mam nadzieję, że w przyszłym roku będziemy mogli bezpiecznie organizować imprezy skierowane dla wszystkich mieszkańców naszej gminy – poinformowała Burmistrz Jolanta Wielgus.

Podjęto decyzję, że w tym roku obchody święta plonów w gminie ograniczone będą do organizacji mszy św. dziękczynnej za tegoroczne plony ziemi szlichtyngowskiej, która odbędzie się dnia 22 sierpnia 2020 r. o godz. 18:30 w kościele pw. św. Jadwigi Śląskiej w Goli. Serdecznie zapraszamy przedstawicieli rolników oraz naszych Sołectw. Pamiętajmy jednak o zachowaniu ostrożności w związku z ryzykiem zakażenia koronawirusem.

Także w poszczególnych sołectwach odbędą się msze święte dziękczynne za tegoroczne zbiory. Terminy zostaną podane przez sołtysów.